Coaches

  • Assistant Principal for Athletics - Malcolm Spence

    Athletic Director - Sandra Fencher

    Assistant Athletic Director - Connie McGirt

    Head Football Coach - TBA

    Head JV Football Coach - TBA

    Head Girls Golf Coach - TBA

    Head Girls JV Volleyball - Castila Cava/Hannah Ynacay

    Head Girls Varsity Volleyball - Charlene Brown

    Head Girls Swimming Coach - TBA

    Head Boys Swimming Coach - TBA

    Head Girls Basketball Varsity - TBA

    Head Boys Basketball Varsity - Melvin Randall

    Head JV Boys Basketball - Reginal McNair

    Head JV Girls Basketball - TBA

    Head Soccer Girls - TBA

    Head Soccer Boys - TBA

    Head Wrestling Coach - Carvens Joseph

    Head Softball - Granville Scott

    Head Baseball Coach - TBA

    Head Cross Country Girls - Rickson Fluenoid 

    Head Cross Country Boys - Anthony Jordan

    Head Track Boys - Anthony Jordan

    Head Track Girls - Rickson Fluenoid

    Head Competitive Cheerleadering - Sophia Brown

    Head JV Cheerleading - Tiffany Smith

    Head Flag Football - Clenner Goodman

    Head Girls Tennis - Ryan Barrow

    Head Boys Tennis - TBA

    Name

    Club/Activity

    Ryan Barrow

    ADIMU

    Felipe Brown

    Advanced Placement Coordinator

    Richard Beckford

    Band Director

    Lillian Smith

    Brain Bowl

    Tammy Rozier

    Bus Assignment

    Juanita King

    Bus Duty

    Patricia Tenutta

    ESOL Academic Competition

    Olga Ramos

    ESOL Coordinator

    Tammy Rozier

    Field Trip Coordinator

    Julie Shattock

    Florida Future Educators of America

    Gayle Kyle

    Free/Reduced Lunch Coordinator

    Georges McNally

    Freshman Class Sponsor

    TBA

    In service Facilitator

    Rosie Joseph

    International Club

    TBA

    Junior Class Sponsor

    Connie McGirt

    Key Club

    TBA

    KIADA

    Connie McGirt

    Ladies of Intrigue

    Steven Woloszn

    Language Arts Competition

    TBA

    Math Competition

    Buffie Phillips

    National Honor Society

    TBA

    ROTC Coordinator

    TBA

    Science Academic Competition

    Mark Eyerman

    SECME

    Andrea Love-Johnson

    Senior Class Sponsor

    Leslie Hooks-Smith

    Service Learning Hours

    TBA

    Social Studies Competition

    TBA

    Silver Knights Coordinator

    Simon Dritz

    Sophomore Class Sponsor

    Connie McGirt and Simeka Love

    Student Government

    Carol Lindner

    Substitute Coordinator

    TBA

    Take Stock In Children

    Olga Ramos

    Testing Coordinator

    TBA

    Textbook Coordinator

    Tammy Rozier

    Volunteer Coordinator

    Damion Thomas

    Webmaster

    Andrea Love-Johnson

    Yearbook

    Andrea Love-Johnson

    SHAPE Club