• Bayview Elementary Staff Roster "2017 - 2018"

    Administration

    Frost
    Tonya Frost, 
    Principal

    Murphy
    Christina Murphy,
    Assistant Principal
           

    Kindergarten

    Cantalupo
    Chelsea Cantalupo

    Bardill
    Brittany Bardill
    Stephens
    Mary Stephens
    Michaels
    Robbin Michaels
    Carannante
    Debra Carannante
     

    1st Grade

    Bassett
    Tamie Bassett

    Lane William Lane

    Gagne Anne Gagne

    Brugman
    Sandy Brugman
    Mueller
    Lisa Mueller
     

    2nd Grade

    Barcelo
    Jane Barcelo
    Lauro
    Lisa Lauro
    Katsikas
    Christine Katsikas
    Schendowich
    Susan Schendowich
    Shelley
    Lynn Shelley
     

    3rd Grade

    Green
    Nancy Green

    Holt Robert Holt

    Mazin
    Monica Mazin
    Mickels
    Amanda Mickels
    Peel
    Krista Peel
    Lowe
    Denise Lowe

    4th Grade

    Benson
    Amanda Benson
    Moran
    Debra Moran
    Hardison
    Laura Hardison
    Tirrell
    Debra Tirrell
    Khan
    Adrienne Khan
     

    5th Grade

    Salsburg
    Denise Salsburg
    Barnett
    Linda Barnett
    Halley
    Suzanna Halley
    Witt
    Stephanie Witt
    Salzano Camie Salzano  

    Specials

    Gill
    Elizabeth Gill, 
    PE
     Todd
    Robert Todd, 
    Music
    Balezentis
    Paula Balezentis
         

    Educational Support Professionals

    Mohanlal
    Esther Mohanlal, Teacher Assistant

    Minxha Mimoza Minxha, Teacher Assistant

    Smith Selina Smith, Teacher Assistant

    Clark Alexa Clark, Classroom Assistant

       

    ESE

    Lai
    Jennifer Lai, 
    ESE
    Kelly
    Maria Kelly, 
    ESE Support
           

    Speech

    Cooper.
    Cecelia Cooper
             

    Support Staff

    Evelyn
    Kristi Evelyn,
    Literacy Coach
    Cohen
    Elana Cohen, 
    School Counselor
    School Psychologist      

    Clerical

    Larkin
    Andrea Larkin, 
    Office Manager
    Zimmerman
    Carol Zimmerman,
    IMT
    Dallavalle
    Alison Dallavalle, General Clerk
    Pfeffer
    Mikie Pfeffer, Bookkeeper
    Serdenes
    Georgia Serdenes, 
    Media Clerk
    Guerrero
    Mercedes Guerrero, Technology Specialist

    Facilities

    Ellis
    Alonzo Ellis, 
    Head Facilities
    Patrick McDuffie
    Assistant Head Facilities
    Ermyntrude
    Ermyntrude Johnson
         

    Cafeteria

    Sisco
    Cafeteria Manager
    Grate
    Brenda Grate,
    Baker
    Nancoo
    Patsy Nancoo
    Cook
    Thomas
    Lisa Thomas,
    Cook
       

    School Nurse

    Nurse D.
    Nurse Damali Dolcine.
             

    Bayview

    Aftercare

    Crawley
    Alex Crawley, Bayview Bunch Supervisor

    Yancey Jaterrica Yancey

     Jackson   Jheremelle Jackson

     Mainer Patricia Mainer

     Aftercare 3 Alexis Jones

     Aftercare 5 Angelica Hughes

    Bayview

    Aftercare

     Aftercare 6 Brennitra Alston

     Aftercare 4 Jack Halloman

    Ashbee Bobbie Ashbee

    Aftercare 8 Charles Herbert

    Christopher Ashbee

     Marta Escobar