• Bayview Elementary Staff Roster "2018 - 2019"

    Administration

    Tonya Frost
    Tonya Frost, Principal

    Murphy
    Christina Murphy,
    Assistant Principal
           

    Kindergarten

    Cantalupo
    Chelsea Cantalupo

    Bardill
    Brittany Bardill
    Stephens
    Mary Stephens
    Michaels
    Robbin Michaels
    Carannante
    Debra Carannante
     

    1st Grade

    Bassett
    Tamie Bassett

    Lane William Lane

    Gagne Anne Gagne

    Brugman
    Sandy Brugman
    Mueller
    Lisa Mueller
     

    2nd Grade

    Barcelo
    Jane Barcelo
    Lauro
    Lisa Lauro
    Katsikas
    Christine Katsikas
    Schendowich
    Susan Schendowich
    Shelley
    Lynn Shelley
     

    3rd Grade

    Green
    Nancy Green

    Holt Robert Holt

    Lowe
    Denise Lowe
    Mickels
    Amanda Mickels
    Peel
    Krista Peel
     

    4th Grade

    Benson
    Amanda Benson
    Tirrell
    Debra Taylor
    Khan
    Adrienne Khan
    Sailboat
    Tim Krajewski
     
     

    5th Grade

    Salsburg
    Denise Salsburg
    Barnett
    Linda Barnett
    Halley
    Suzanna Halley
    Witt
    Stephanie Witt
    Mazin Monica Mazin  

    Specials

    Gill
    Elizabeth Gill, PE
    Todd
    Robert Todd, Music

    Balezentis
    Paula Balezentis, Art

         

    Educational Support Professionals

    Mohanlal
    Esther Mohanlal, Teacher Assistant

    Minxha Mimoza Minxha, Teacher Assistant

    Smith Selina Smith, Teacher Assistant

    Clark Alexa Clark, Classroom Assistant

       

    ESE

    Lai
    Jennifer Lai, ESE
    Kelly
    Maria Kelly, ESE Support
    Cooper.
    Cecelia Cooper, Speech
         

    Support Staff

    Evelyn
    Kristi Evelyn,
    Literacy Coach
    Cohen
    Elana Cohen, 
    School Counselor
           

    Clerical

    Larkin
    Andrea Larkin, 
    Office Manager
    Sailboat
    Kim Jones, IMT
    Dallavalle
    Alison Dallavalle, General Clerk
    Pfeffer
    Mikie Pfeffer, Bookkeeper
    Serdenes
    Georgia Serdenes, 
    Media Clerk
    Guerrero
    Mercedes Guerrero, Technology Specialist

    Facilities

    Ellis
    Alonzo Ellis, 
    Head Facilities
    Sailboat Patrick McDuffie
    Assistant Head Facilities
    Ermyntrude
    Ermyntrude Johnson
    Sailboat Carolina Guevarra     

    Cafeteria

    Sisco
    Sisco, Cafeteria Manager
    Grate
    Brenda Grate,  Baker
    Nancoo
    Patsy Nanco, Cook
    Thomas
    Lisa Thomas, Cook
       

    School Nurse

    Nurse D.
    Damali Dolcine, Nurse
             

    Bayview

    Aftercare

    Crawley
    Alex Crawley, Bayview Bunch Supervisor

    Jackson   Jheremelle Jackson

    Yancey Jaterrica Yancey

    Aftercare 5 Angelica Hughes

     Aftercare 3 Alexis Jones

    Mainer Patricia Mainer

    Bayview

    Aftercare

     Aftercare 6 Brennitra Alston

    Aftercare 4 Jack Halloman

    Aftercare 8 Charles Herbert

    Sailboat Christopher Ashbee

    Sailboat Marta Escobar

    Sailboat Marta Escobar