• ADMINISTRATION
    Principal ~ Mindy Morgan  
    Assistant Principal ~ Vanessa Cox  
    KINDERGARTEN  
    Audrey Barad  
    Andrea Davalos  
    Denise Flynn  
    Heidi McNally  
    Ashley Salsberry  
    Carolyn Soliman  
    Diane Walker  
    FIRST GRADE  
    Katherine Diaz  
    Nicole Gandolfo  
    Kristin Nolton  
    Lynnore Raymond  
    Antonia Rossi  
    Ingrid Salbe  
    Lori Siegel  
    Lenore Sherman  
     SECOND GRADE  
    Tracy Adams  
    Adyana Basto  
    Rachel Berstein  
    Lisette Diaz  
    Stephanie Heckler  
    Kim Hunter  
    Julie Johnson  
    Norma Judd  
    THIRD GRADE  
    Amy Brinkerhoff  
    Ana Cardenas  
    Nathalie Gurrey  
    Amy Kobelin  
    Michele Lender  
    Kisha McLean  
    Diana Meyer  
    Lisa Perez  
    FOURTH GRADE  
    Liz Cohen  
    Joanne Dyer  
    Shawna Gossman  
    Katie McCarthy  
    Tiffany Nobile  
    Courtney Roberts  
    Kristy Slaton  
    Brooke Weber  
     FIFTH GRADE  
    Maria Barona  
    Susan Cohen  
    Brad Davis  
    Mercy Lopez  
    Krista Marti  
    Shana Milano  
    Tahra Nayelli  
    ESE TEAM  
    Elizabeth Yanik ~ ESE Specialist  
    Mikele Ford ~ Varying Exceptionalities
     
    Adelina Baldizon-Vigilante ~
    Varying Exceptionalities
     
    Amy Edelman ~ Specialized Preschool
     
    Mary Whalen ~ Complex Place
     
    Melissa Rosenthal ~ Speech Pathologist  
    Lauren Strahley ~ Speech Pathologist  
    Kathrine Kaminski ~ Speech Pathologist  
    ESE TEAM  
    Brenda Geimer ~ Autism Lead Teacher  
    Debbie Goldstein ~ Autism Teacher
     
    John Moorehead ~ Autism Teacher
     
    Christine Orlando ~Autism Teacher  
    Rocio Torres ~ Autism Teacher
     
    Christina Calderon ~ Autism Teacher  
       
     
    Milly Blanco ~ Media
     
    Jeff Boehm ~ Computer Lab
     
    Robert Brouse ~ Physical Education
     
    Walter Halil ~ Music
     
    Randy Rollins ~ Art
     
    Randy Rollins ~ ASC Director
    Peter Sanchez ~ ASC Supervisor
     
    SUPPORT STAFF
    Barbara McDermott ~
    Reading Resource Specialist 
    Kelly Grant ~ School Counselor 
    Jeff Boehm ~ Tech. Support & Webmaster
     
     
     OFFICE
    Valerie Jones~ Office Manager
     
    Liz Srour ~ Office Clerk
     
    Laura Johnson ~ Office Clerk
     
    Leslie Ballinger ~ Informational Management Technician
     
     PARAPROFESSIONALS
    Cathy Adams
     
    Elizabeth Gonzalez
    Patty Blase
      Daniel Lassack
    Elida Cammer
     
    Christine Levine
    Deborah Casanova
      Sofia Polanco
    Emily Casanova
      Kandice Rease
    Sheila Casanova
     
    Ana Rodriguez
    Joann Early
      Sheila Rodriguez
    Maria Etheridge
      Camille Wilson
    Velma Gallimore
       Elsa Zuazo
     
       
    FACILITIES
    Lisban Lopez ~ Head Facilities Supervisor
    Cathy West ~ Assist. Head Facilities Supervisor
    Kevin Anderson
    Vladimir Jean-Jacques
    Joaquin Rivas
    Nohora Salgado
    CAFETERIA
    Rebecca Bedrin ~ Food & Nutrition Manager
    Maria Rubalcava
    Annette Vazquez
    Samia Yousif