• Pre-Kindergarten

    Genevieve Dorra                            

    Eve Limo-Green

    Elizabeth Navarro

    Nora Penalver                                

     

     

    Kindergarten/ 1st Grade

    Stephanie Aubrey                      

    Jennifer Delafuente                           

    Ruth Ferner                                     

    Nicole Hauser  

    Dawn Huckestein

    Erika Kander 

    Danielle McInerney                          

    Elana Militzok                                   

     

    2nd Grade/ 3rd Grade

    Maria Acosta                                      

    Maryann Binios 

    Jackie Cohen                            

    Christina Feldman                                                         

    Deborah Levene / Chris Nelson                             

    Yesenia Nunez   

    Michelle Trindade                           

    Wendy Watson                                

     

     

    4TH/5TH GRADE

    Stephanie Cuneo

    Aylen Ginoris     

    Megan Lizano                

    Briseida Maycumber

    Teresa Moran                       

    Marta Nelson                                                                  

    Frances Waters

                                                    

    UPPER  SCHOOL

    Dan Carroll

    Michael L. Conrad 

    Debbie Corrriveau                       

    Jason Lane                     

    Lori Lazarus                                                        

    Nelson Malhao                                                          

    Beth Pickman                              

    Megan Pratt                                

    Nancy Roman

    Morgan Scott                            

    Keith Suranna                              

    Rose Wyda                               

     

     

    PARAPROFESSIONALS

    Renee Bell                                            

    Linda Brown                                         

    Nancy Castillo     

    Teresa Leonardo                                

    Donna Magnuson                                 

    Elena Tarassova                                   

    Stephanie Whaley                                                      

                                   

     

    SPECIALS

    Claudia Richards - Art                                

    Nicole Greco-Murillo - Music                    

    Kim Rich - Phys. Education                      

    David Wetzel  - Health                           

    Christine Alexander - Math                    

    Michele McClelland - Media                   

                

    ESE                   

    Deborah Greenberg- ESE Support       

    Lismarie Mas- VE Lower School          

     

     

    SUPPORT STAFF

    Christine Cidoni/ Reading Coach                

    Aimee Dolan / ESE Specialist                     

    Elaine Fiore/Magnet Coordinator            

    Stephanie Nohrden/ School Psychologist      

    Betsy Roberts/ Social Worker  

    Jana Nayman/ Guidance Counselor                

    Philip Turturro/ Guidance Counselor          

     

    OFFICE STAFF

    Robyn Eberhardt                                   

    Terri Griffin                                         

    Kate O'Brien                                      

    FondaRae Vigna                                  

     

    FACILITIES

    Delphia Davis

    Korey Ferguson

    Eric Nealy 

    Zacharish Perez                                        

    Aaron Wright  (HEAD)                                                                   

                               

     

     

    SECURITY

    Edward Dave                                        

    Officer Danielly DeAndrade                      

     

    MICRO-TECH

    Sheri Rausseo                                       

     

    CAFETERIA

    Donna Masterson   

    Dearene Blake